<<
>>

§ 8.4. Чергування

Чергування - це знаходження працівника на підприємстві за розпорядженням власника або уповноваженого ним органу до початку або після закінчення робочого дня, у вихідні або святкові (неробочі) дні для оперативного розв'язання невідкладних питань, які не входять в коло обов'язків працівника за трудовим договором.

Чергування може застосовуватися у виняткових випадках і лише за згодою профспілкового комітету. Не допускається залучення працівника до чергувань частіше одного разу на місяць. Чергові не повинні виконувати обов'язків щодо перевірки перепусток на вході й виході з підприємства, обов'язків сторожів, прийому пошти, прибирання приміщень тощо. У разі залучення до чергування після закінчення робочого дня початок наступного робочого дня має бути перенесено на пізніший час. Тривалість чергування або роботи разом з чергуванням не може перевищувати нормальної тривалості робочого дня. Чергування у вихідні й святкові (неробочі) дні компенсуються наданням відгулу тієї ж тривалості, що і чергування в найближчі 10 днів (п. 2 постановления Секретариата ВЦСПС "О дежурствах на предприятиях и в учреждениях" от 2апреля 1954 г. // Кодекс законів про працю з постатейними матеріалами // Бюлетень законодавства і юридичної практики України. - 1997. - №11-12. - С. 381). До чергувань не залучаються особи, які не можуть бути залучені до надурочних робіт (ст. 63 КЗпП). Чергування необхідно відрізняти від виконання працівником його звичайних трудових обов'язків на змінних роботах, на роботах, що виконуються за графіком у вихідні, святкові (неробочі) дні, в нічний час. Наприклад, не є чергуванням, врегульованим названою постановою Секретаріату ВЦРПС, нічне чергування медичних працівників, чергування водія тощо. Під час таких чергувань працівники виконують свої безпосередні трудові обов'язки з оплатою праці на загальних підставах.

<< | >>
Источник: Н.Б. Болотіна, Г.І. Чанишева. Трудове право України: підручник. 2000

Еще по теме § 8.4. Чергування:

  1. § 8.5. Облік робочого часу
  2. 8.2. Режим робочого часу
  3. § 8.2. Режим робочого часу
  4. § 7.5. Види трудового договору (частина 2)
  5. Л.О. Доліненко, В.О. Доліненко, С.О. Сарновська. Цивільне право України, 2006
  6. ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  7. ПЕРЕДМОВА
  8. Частина І ПРОГРАМА КУРСУ «ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ»
  9. Розділ І. Загальні положення цивільного права
  10. Тема 1. Поняття цивільного права. Предмет та метод, система цивільного права. Функції та принципи цивільного права
  11. Тема 2. Цивільне законодавство України
  12. Тема 3. Поняття, елементи та види цивільних правовідносин
  13. Тема 4. Здійснення цивільних прав і виконання обов’язків
  14. Тема 5. Захист цивільних прав та інтересів
  15. Тема 6. Об’єкти цивільних прав
  16. Тема 7.ФІЗИЧНІ особи як суб’єкти цивільного права
  17. Тема 8. Юридичні особи
  18. Тема 9. Держава як суб’єкт цивільного права. Територіальні громади та Автономна Республіка Крим як суб’єкти цивільного права
  19. Тема 10. Правочини: поняття, види. Умови чинності правочину
  20. Тема 11. Представництво і довіреність