<<
>>

Тема: Поняття особистих немайнових відносин, та особистих немайнових прав фізичної особи

1.В журналі «Плеяда» була опублікована стаття про період репресій 30-х років, в якій відзначалося, що колишній член комуністичної партії К. збирав інформацію, яка потім була підставою для фаб-рикації незаконних вироків. До редакції газети звернувся син К. з вимогою опублікувати спростування цих відомостей, тому що, на його думку, батько був скоріше жертвою, ніж катом. У 1939 році К. був заарештований та звинувачений у змові по підготовці вибуху особливо важливого об’єкта, а потім розстріляний. Після закінчення війни К.
був реабілітований.

Редакція журналу відмовилася спростувати інформацію на тій підставі, що син К. не надав доказів того, шо опублікована інформація не відповідає дійсності. У той же час автор статті мав докази цієї інформації. К. був реабілітований у зв’язку з непричетністю до інкримінованої йому дії, а не за фактами, що зафіксовані в публікації. Син К. звернувся з позовом до суду.

Питання до задачі:

Яке рішення повинен винести суд?

2. Воронова тривалий вас пересувала в онкологічному диспансері м.Нежін і, відчуваючи, що надії на одужання немає та з метою уникнути тяжких страждань і болю, неодноразово звертався до медичної сестри Л., під наглядом якої вона знаходилася, з проханням зробити ін’єкцію, від якої вона би померла.

Медична сестра, враховуючи неодноразові прохання та тяжкий стан здоров’я,виконалаїїпрохання. ПіслясмертіВороновоїз’ясувалося,щовона залишила заповіт, у якому все своє майно залишила медичній сестрі Л.

Дочка Воронової звернулася з позовом до суду про визнання заповіту недійсним та про притягнення медичної сестри Л. до відповідаль-ності. В судовому засіданні медична сестра пояснила, що її дії були обумовлені тяжким станом здоров’я Воронової та неможливістю її вилікування. До того ж, вона додала записку, яка була знайдена в особистих речах Воронової, в якій зазначалося, що вона добровільно пішла з життя.

Питання до задачі:

Як повинен вирішити справу суд?

<< | >>
Источник: Л.О. Доліненко, В.О. Доліненко, С.О. Сарновська. Цивільне право України. 2006

Еще по теме Тема: Поняття особистих немайнових відносин, та особистих немайнових прав фізичної особи:

 1. Тема 13. Поняття особистих немайнових відносин, та особистих немайнових прав фізичної особи
 2. Тема 13. Поняття особистих немайнових відносин, та особистих немайнових прав фізичної особи
 3. Тема 14. Здійснення та захист особистих немайнових прав
 4. Тема 14. Здійснення та захист особистих немайнових прав
 5. Які особливості захисту особистих немайнових прав?
 6. Тема 46. Рятування здоров’я та життя фізичної особи, майна фізичної або юридичної особи. Зобов’язання, що виникають із створення загрози життю, здоров’ю та майну
 7. Тема 44. Рятування здоров’я та життя фізичної особи, майна фізичної або юридичної особи. Зобов’язання, що виникають із створення загрози життю, здоров’ю або майну
 8. Який зміст зобов'язань, що виникають внаслідок рятування здоров'я та життя фізичної особи, майна фізичної або юридичної особи?
 9. Право на свободу та особисту недоторканність
 10. Право на індивідуальність, особисте життя та його таємницю
 11. Які категорії громадян підлягають обов'язковому особистому страхуванню?
 12. Як відвернути загрозу, створену життю, здоров'ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи?
 13. Які особливості обов'язкового особистого страхування пасажирів?
 14. Що таке цивільна правоздатність фізичної особи?
 15. Що таке цивільна дієздатність фізичної особи?